ritt.dk
OmSider: webmaster:  / ©2005.03.9 Web-redaktion
realVideo | winMedia
Hans Jørn Storgaard Andersen har i perioden januar 2000-december 2004 været web-redaktør for Ritt Bjerregaard, der i november 2001 blev valgt som medlem af Folketinget for Lejre-kredsen i Roskilde Amt og udtrådte af Folketinget den 8. februar 2005 - idet hun på det tidspunkt var spidskandidat til overborgmesterposten i København.

Andre politiske web-steder: webmaster i perioden 1997-2000 for Helle Degn valgt i Ballerup-kredsen, og senere Kommissær for Østersørådet for Demokratisk udvikling - samt lokal webmaster 1997-1999 for Socialdemokrater i Værløse.

Endelig arbejder jeg med web-stederne: kajsavis.dk (lokalavis), vbold.dk (lokalfodbold)  samt hansjorn.dk (privat websted)

Arbejde/Hjem telefon e-post, www
Danmarks Biblioteksskole
Birketinget 6, 2300 København S
3258-6066 ha@db.dk
http://www.db.dk/ha
Klosterbakken 13,
3500 Værløse
4448-4150
post@hansjorn.dk
http://hansjorn.dk
  • Nyt web-hotel 10. november 2003
    • Dette web-sted befinder sig nu hos web10.dk/talkactive.net
  • Nyt web-sted 28. marts 2001
    • www.ritt.dk  er nu det primære websted for Ritt Bjerregaard med automatisk omstilling fra: www.socdem.dk/ritt-bjerregaard
  • Forsøg med multimedia-komponenter: